image002
image004
image006
image008
image010
image012
1/6 
start stop bwd fwd

واكسهای پوشاننده میوۀ XEDASOL

امروزه استفاده از پوشاننده ها یا واکسهای خوراکی به عنوان ماده نگهدارنده جهت پوشش میوه و سبزیجات بسیار رایج شده است. اگرچه بسیاری تصور می کنند که پوشش میوه ها به منظور زیبایی و افزایش بازارپسندی ان می باشد، ولی تامین اهداف زیر به لحاظ اقتصادی بسیار مهمتر می باشد:
• کنترل تبادلات گازی میوه با محیط اطراف و در نتیجه کاهش تنفس میوه
• کنترل خروج رطوبت میوه و در نتیجه کاهش اُفت وزن میوه
• جلوگیری از چروکیدگی و حفظ طراوت و تازگی میوه
• کنترل بیماریهای پس از برداشت میوه

تکنولوژی پیشرفته کارنوبا در واکسهای XEDASOL

کارنوبا یک ماده صد در صد گیاهی است که برگ درختان نخل برزیلی استخراج می شود. به علت منشاء گیاهی، این ماده امروزه کاربرد بسیار وسیعی را در صنایع غذایی و داروسازی دارد و مصرف سایر مواد جامد نظیر پلی اتیلن، شلاک و کیتوسان به شدت در حال کاهش می باشد.
به خاطر ساختار بیوشیمیایی منحصر به فرد کارنوبا، پس از پوشش میوه با این ماده، یک اتمسفر تغییر یافته در اطراف میوه تشکیل می شود که با ایجاد توازن میان میزان تنفس و تبادل گازهای تنفسی از تخمیر شدن میوه جلوگیری می کند. در نتیجه واکسهای کارنوبا علاوه بر کاهش افت وزن میوه، طعم میوه را به خوبی حفظ می کند. از طرفی دیگر به دلیل منشاء گیاهی ماده کارنوبا، پوست میوه های مختلف با این ماده سازگار بوده و بر خلاف واکسهای شلاک عوارض سوختگی پوست ناشی از سمیت واکس را بروز نمی دهد.
پوشاننده های میوه به صورت امولسیون کارنوبا تولید می شوند و تولید این محصول مطابق مقررات و ضوابط فرآورده های خوراکی در اتحادیه اروپا می باشد. کلیه محصولات وارداتی کمپانی فرانسوی XEDA، واجد مجوز مصرف از سازمان غذا و دارو می باشد. بنابراین مصرف این محصول در تولید مواد خوراکی و آشامیدنی کاملا مجاز می باشد.

 

1397 © کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت دانش میوه خاور میانه می باشد.

 تهران، بلوار آفریقا، تقاطع ظفر، برج پم، طبقه 3، واحد 2، کد پستی: 1968634111

تلفن: ۸۸۸۸۶۰۰۱